پروژه ها

شرکت داده پردازی ایران با همکاری متخصصین حوزه ها IOT اقدام به تولید و ایجاد پروژه های مختلف نموده است

«خانه هوشمند یک فناوری نوظهور و در حال گسترش است. خانه هوشمند در پایین‌ترین سطح خود می‌تواند به همهٔ خدماتی اشاره داشته باشد که بدون دخالت صاحب‌خانه عملی را در محیط خانه اجرا می‌کنند»

در خانه های هوشمند برای آسایش، امنیت، صرفه جویی و… چاره هایی اندیشیده شده است.
برای مثال می‌توان از خارج از خانه به وسیله سنسورهای حرکتی و دوربین های امنیتی از هرگونه رفتار مشکوک آگاه شد یا فقط به وسیله موبایل دستگاه های موجود در خانه از قبیل تلویزیون، کولر، چراغ ها، پرده ها و … را کنترل کرد.
در این فناوری از ارتباطات بی‌سیم نظیر: zigbee,bluetooth,wifi استفاده شده است.

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی نیاز به انواع جدید ارتباطات حس می‌شود. برای ارتباط با مشتری ها و کاربران با استفاده از تلفن هوشمند می‌توان از این سرویس استفاده کرد. به عنوان مثال در بانک ها، رستوران ها، فروشگاه ها برای اطلاع رسانی هرچه سریع‌تر و بهتر خدمات و شرایط یا اطلاع رسانی زمان بندی در ایستگاه های مترو، فرودگاه ها یا ایستگاه های اتوبوس این سرویس بهترین گزینه است.

شاید تا به حال بارها نام سیستم موقعیت یابی را شنیده باشید و گمان کنید این حوزه تنها به ردیابی موقعیت فعلی شخص یا حیوانات خانگی و در حالت پیشرفته تر خودرو می پردازد اما در دنیای کنونی و با پیشرفت دستگاه‌های الکترونیکی، این حوزه وسعت بیشتری پیدا کرده است.
سیستم موقعیت یابی در واقع با اتصال به ماهواره‌های قرار گرفته در جو زمین و سپس دریافت مختصات جغرافیایی، عملیات ردیابی را ممکن می‌سازند، در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته، مبحث ردیابی در امور مختلفی نظیر صنعت، کشاورزی، راهبری و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین نوآوری‌هایی نظیر پردازش تصویر (Image Processing) نیز به زودی در سیستم موقعیت یابی مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا با بصری سازی سهولت استفاده را به کاربران بیش از گذشته فراهم کند.
همانطور که ذکر شد، Tracking معنای خود را به صورت عام از دست داده است و با قابلیت‌های بسیاری که روز به روز به آن افزوده می‌شود، حوزه‌های بسیاری را نسبت به قبل در بر خواهد گرفت؛ به همین منظور،
شرکت داده پردازی ایران با تشکیل کارگروهی در این زمینه، در صدد راه اندازی زیر ساخت‌های لازم جهت پیاده سازی و بومی سازی این سیستم برروی نقشه‌های داخلی است.‌

رویداد ها

موضوعات رویداد: نرم افزارهای بانکی، کاربردی- تجارت الکترونیک و اینترنت اشیا

زمان برگزاری رویداد: از 21 الی 23 تیر ماه 

محل برگزاری افتتاحیه رویداد: سالن آمفی تئاتر فردوسی

محل اسکان تیم ها و اجرای رویداد: ساختمان سینا

 محل برگزاری اختتامیه رویداد: هتل سیمرغ

ایده های انتخاب شده در روز اول :

 1. بازار الکترونیک ایرانیان
 2. پی نوا
 3. زنبق
 4. سامانه کنترل ترافیک جمعی 
 5. ویونی
 6. بهماند 
 7.  Geektor 8. پارس اندیش
 8. سامانه مدیریت گردشگری
 9. دارما
 10. هوشمندسازی خودرو
 11. سامانه پایش آنی غواصان
 12. مرکز خرید مجازی
 13. لگوی هوشمند
 14. وستاچی

تیم های اول تا سوم: 1- بهماند ( 70.000.000 ریال) 2- سامانه پایش آنی غواصان (50.000.000 ریال) 3- سامانه کنترل ترافیک جامع (30.000.000 ریال)

کارگاه آموزشی تیم سازی توسط آقای رضا حاجی قاسمی، کارگاه آموزشی اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی توسط آقای امیرحسین موسوی، کارگاه آموزشی اصول طراحی کسب و کار الکترونیک و دانش بنیان توسط آقای سارنگ قربانیان

کارگاه آموزشی ثبت ایده و مالکیت فکری، معنوی جهت مشاوره به تیم­ها

رویداد “همفکر” در تاریخ 30 خرداد ماه 1397 در شرکت داده پردازی ایران

همفکر، رویدادی برای کارآفرینان، صاحبان استارتاپ، دیجیتال مارکترها، برنامه‌نویسان، طراحان، ایده پردازان و سرمایه‌گذاران است که فرصتی برای شبکه‌سازی،‌ تبادل نظر، تیم سازی و یادگیری برای آنان ایجاد می‌کند.

این رویداد از مهر تا پایان ابان 1397 در حوزه اینترنت اشیا با موضوع های شهر هوشمند، خانه هوشمند، سلامت و مدیریت منابع انرژی برگزار می شود.

برای اطلاعات بیشتر بر روی عکس کلیک کنید

کارآموزی

این واحد در راستای اهداف شرکت در ایجاد یک شتاب دهنده، اقدام به جذب دانشجویان ممتاز در رشته های مهندسی نرم افزار، هوش مصنوعی، مهندسی شبکه، مهندسی برق و الکترونیک نموده است و دانشجویان ضمن کارآموزی توسط کارشناسان این واحد از مزایای استفاده از تجهیزات آزمایشگاه نیز برخوردارند.